Evlilik mevlidi duası

بسم الله الرحمن الرحيم 

اَ لْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ لْعأَ لَمِين

و لصَّلأ ةُ و ا لسَّلأمُ علىَ رَ سؤُ لِنأَ مُحَمَّدِ وَ عَلَى األٍهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِىنَ

………………Ailesi ile…………..ailesinin bu mutlu günlerinde, kızlarını gelin ettiklerini, oğullarının damatlığını gördükleri bu özel ve güzel günde, eşleri/dostları, akrabaları sevdikleri ve sevenleri ile birlikte el açtık huzuruna geldik, sana açılan ellerimizi ve sana yönelen gönüllerimizi boş çevirme, dualarımızı kabul eyle yarabbi.

  • Yüce Kur’an’ında “ey insanlar biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık” buyurdun.  Âdemi yarattın ama yalnız bırakmadın, Havva’yı da yarattın ki Aile yuvası kursunlar, birbirlerini sevsinler, mutlu olsunlar, üresinler, çoğalsınlar, hayatı iyi günde, kötü günde birlikte paylaşsınlar.

Evlilik hayatına adım atan bu gençlere dünyayı kolay kıl, hayatı kolay kıl, Ahiret işlerini de kolay kıl yarabbi.

  • Yüce Kur’an’da “İçinizden bekârlarınızı evlendirin” buyurdun
  • Evlenen bu gençlerimizi ömür boyu mesut eyle, mutlu eyle, bahtiyar eyle yarabbi.
  • Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Nikâh benim sünnetimdir, Yani benim yolumdur, Kim benim sünnetimden, benim yolumdan yüz çevirir de nikâhsız birliktelik yaşarsa benden değildir. Buyuruyor.

Nikâhlanarak senin ilahi emrini eda ederek, Peygamberimizin sünnetini icra ederek kurulan bu yuvaya dirlik ve düzenlik ihsan eyle, birlik ve beraberliklerini daim eyle yarabbi

 

  • Yüce Kur’an’da “eşlerinizle iyi geçinin” buyuruyorsun. Bu gençlerimize de hayırlı, hoş, güzel geçimler nasip eyle Yarabbi.
  • Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) ile Hz. Hatice Radıyallahu anha validemiz arasındaki sevgiyi, saygıyı, muhabbeti, meveddeti, sadakati ve karşılıklı anlayışı nasip eyle.
  • Allah Resulü (SAV) in hanei saadetini örnek almalarını, aile hayatında cenneti bir hayat yaşamalarını nasip eyle.
  • Hanelerini şen eyle, yüzlerini ak eyle, gelinimizide, damadımızıda birbirlerine layık eyle, birbirlerine sadık eyle, Şerleri, kötülükleri onların üzerinden uzak eyle, yuvalarını hasetten, fesattan ve kötülerin şerrinden muhafaza eyle, gönüllerinide kin ve nefretten uzak eyle. Peygamberimizin yolundan gidecek, vatana, millete, dine, devlete faydalı, yararlı, hayırlı, sağlıklı nesiller ve evlatlar yetiştirmeyi nasip eyle. Tüm insanlığa faydalı, yararlı anne-baba olmalarını nasip eyle.
  • Sen her şeyi bilensin, her şeyi duyansın, Dualarımızı kabul buyur Yarabbi.
  • Gençlerin mutluluğu için, Allah rızası için el Fatiha.           
(Visited 340 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın